Facebook
Google+
Notes ofert

Sprzedaj / 20 wskazówek home stagingu

20 wskazówek przy sprzedaży nieruchomości

Rola właściciela domu jest bardzo ważna w trakcie sprzedaży nieruchomości. Jeśli weźmiesz pod uwagę poniższe wskazówki, pomoże to agentowi ANWO sprzedać Twoją nieruchomość o wiele szybciej i w możliwie najwyższej cenie.

Najprostszym i najbardziej niezawodnym sposobem podniesienia atrakcyjności nieruchomości jest zatrudnienie specjalistów. Profesjonalni pracownicy pomogą Ci wszystko uporządkować – poczynając od odświeżenia kuchni po gruntowne porządki - dzięki temu będzie można skoncentrować się na ważniejszych sprawach. Nie jest to jednak obligatoryjne – w ramach własnych działań również można dobrze przygotować nieruchomość do prezentacji potencjalnym klientom.

1. Wykorzystaj efekt pierwszego wrażenia
Dobrze utrzymany trawnik, starannie przycięte krzewy oraz uporządkowany ganek witają potencjonalnego nabywcę oraz dają ogląd na całą nieruchomość, ponieważ są jej wizytówką.
Zatem najpierw odśwież drzwi frontowe malując je lub przynajmniej dokładnie czyszcząc.
Zadbaj również o ogród – w razie potrzeby zgrab liście lub odśnież chodniki.
Im mniej kupujący ma mniej wątpliwości co do stanu nieruchomości, tym lepiej.

2. Zainwestuj kilka godzin pracy dla uzyskania przyszłego zysku
Sprzedaż nieruchomości jest doskonałą okazją do przeprowadzenia gruntownych porządków. Zacznij od starannego posprzątania salonu, kuchni oraz łazienki.
Jeśli ściany są brudne lub odkleja się od nich tapeta, rozważ zmianę wystroju. Nowe tapety czy świeżo pomalowane ściany dodadzą nieruchomości uroku oraz zwiększą jej wartość w oczach kupujących.
Należy pamiętać, że potencjalni nabywcy nieruchomości powinni zobaczyć, jak świetnie ona wygląda, a nie usłyszeć, jak mogłaby wyglądać przy niewielkim nakładzie pracy i przeprowadzeniu jej remontu.

3. Sprawdź armaturę łazienkową i wszystkie żarówki
Kapiąca z kranu woda nie tylko denerwuje oglądających nieruchomość, ale również odbarwia umywalkę i zlew oraz wskazuje na wadliwie działającą instalację hydrauliczną. Natomiast przepalone żarówki świadczą o uszkodzonej instalacji elektrycznej. Nie pozwól, aby tak małe i łatwe do naprawy usterki, obniżyły wartość Twojej nieruchomości.

4. Nie utrudniaj sprzedaży
Jeśli Twoje szafki lub drzwi są brudne, wówczas bądź pewien, że kupujący również to zauważy i takie skojarzenie z Twoją nieruchomością zapadnie mu w pamięci. Nie staraj się tłumaczyć takiego stanu, gdyż możesz go łatwo zmienić sprzątając. Kosztem niewielkiego wysiłku możesz przyśpieszyć sprzedaż swojej nieruchomości.

5. Pomyśl o bezpieczeństwie
Właściciel nieruchomości jest przyzwyczajony do pozostawionych przez siebie, które niezauważone stanowią zagrożenia, takich jak – rolki na schodach, splątane kable, ślizgające się dywaniki czy też nisko zawieszone żyrandole. Przygotuj swój dom tak, aby był jak najbardziej bezpieczny dla niewtajemniczonych gości.

6. Powiększ przestrzeń
Pamiętaj, że potencjalni nabywcy poszukują czegoś więcej niż tylko wygodnego mieszkania-szukają również szukają miejsca do przechowywania swoich rzeczy.
Upewnij się zatem, że Twoje poddasze i piwnica są czyste i usunąłeś z nich wszystkie niepotrzebne rzeczy.

7. Uporządkuj swoje rzeczy
Podstawowa zasada – im lepiej jest uporządkowana nieruchomość, tym ona sama wydaje się większa.
Przygotowanie nieruchomości do prezentacji, to najlepszy czas by zweryfikować swoje rzeczy oraz wyrzucić te niepotrzebne i nieużyteczne.

8. Doprowadź łazienkę do błysku
Łazienka jest wizytówką całego domu, więc powinna lśnić czystością. Ważne jest, aby sprawdzić także takie drobiazgi jak uszczelnienie wanny i prysznica.
Dla zwiększenia uroku łazienki wyeksponuj najlepsze ręczniki, dywaniki, zasłony prysznicowe oraz umieść przyjemny zapach.

9. Zaprojektuj sypialnię marzeń
Spraw, aby Twoja sypialnia była dla potencjalnych kupujących przytulna i wygodna.
Jeśli pozbędziesz się zbędnych mebli, sypialnia będzie wyglądać na bardziej przestronną. Świeża, zadbana pościel oraz czyste firany i zasłony są także koniecznością.

10. Prezentuj nieruchomość w ciągu dnia
Niech słońce oświetli Twoją nieruchomość. W tym celu rozsuń firanki i okiennice.
Dzięki temu mieszkanie będzie wyglądać na jasne, przyjazne i przestronnie.

11. Oświetl nieruchomość w nocy
Podczas prezentacji nieruchomości w godzinach wieczornych zapal wszystkie światła - zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu.
Zwiększy to atrakcyjność nieruchomości, ponieważ światła dodadzą koloru i ciepła oraz sprawią, że oglądający będą czuli się przytulnie.

12. Unikaj tłumu
Potencjalni nabywcy często czują się niekomfortowo, gdy prezentuje im się nieruchomość, w której jest dużo ludzi. Wówczas zamiast poświęcić nieruchomości tyle uwagi na ile zasługuje, starają się zobaczyć ją w pośpiechu, by jak najszybciej z niej wyjść.
Zatem zredukuj liczbę pokazujących nieruchomość do minimum.

13. Pilnuj zwierząt domowych
Psy i koty są wspaniałymi towarzyszami, ale niekoniecznie podczas prezentacji nieruchomości. Zwierzęta domowe mają skłonność do wchodzenia pod nogi. Stąd w miarę możliwości trzymaj zwierzęta poza domem.

14. Pomyśl o hałasie
Rock-and-roll nigdy nie umiera, może jednak zaszkodzić każdej transakcji.
Zatem podczas prezentacji domu należy wyciszyć lub wyłączyć muzykę i telewizor.

15. Zrelaksuj się
Bądź uprzejmy, ale nie próbuj na siłę nawiązać rozmowy czy też jej zdominować. Kupujący chcą zobaczyć nieruchomość bez rozpraszania i odwracania ich uwagi.

16. Nie przepraszaj
Nie ważne jak jesteś szczery i miły, nie przepraszaj za niedociągnięcia i usterki swojej nieruchomości.
Jeśli potencjalny kupujący wygłosi negatywny komentarz na temat jej wad, pozwól doświadczonemu agentowi ANWO poradzić sobie z tą sytuacją.

17. Nie zwracaj na siebie uwagi
Nikt nie zna Twojego domu tak dobrze jak Ty, jednak agent ANWO zna potrzeby i oczekiwania kupujących, dlatego Twojemu agentowi będzie łatwiej podkreślać odpowiednie zalety nieruchomości, jeśli pozostaniesz w tle.

18. Nie zamieniaj swojej nieruchomości w second hand
Gdy kupujący przychodzi obejrzeć nieruchomość, nie rozpraszaj go ofertą sprzedaży wyposażenia, którego ty już nie potrzebujesz. W ten sposób możesz zniechęcić klienta i stracić możliwość transakcji.

19. Zaufaj doświadczeniu
Gdy kupujący chce rozmawiać o cenie, warunkach zakupu i innych ustaleniach dotyczących nieruchomości, pozwól im mówić z ekspertem – Twoim agentem ANWO.

20. Pomóż swojemu agentowi
Twojemu agentowi będzie łatwiej promować nieruchomość, jeśli wszystkie prezentacje potencjalnym kupującym będą umawiane za pośrednictwem jego biura.
Agent miesiąca

imię i nazwisko: ANWO-nieruchomości telefon: +48 602 258 128;