Facebook
Google+
Notes ofert

Kup / Praca z agentem

Praca z agentem nieruchomości

Wybór właściwego agenta nieruchomości, który pomoże Państwu kupić lub sprzedać nieruchomość jest niezbędna do sprawnego zamknięcia transakcji. W wyborze agenta należy wziąć pod uwagę jego doświadczenie, wiedzę osobowość oraz zdolność empatii. Oto kilka wskazówek, które pomogą Państwu wybrać odpowiedniego genta nieruchomości oraz z nim współpracować:

 

Jak wybrać agenta nieruchomości?
1. Klienci, których reprezentuje odpowiednia osoba mogą zaoszczędzić tysiące złotych, zatem nie należy tracić czasu i środków – należy zastanowić się, jakie kryteria są dla Państwa najważniejsze, a następnie znaleźć specjalistę, który specjalizuje się w danej lokalizacji. Agent ANWO pomoże Państwu bez względu na to, jak wielkie są Wasze potrzeby.
2. Proszę zapytać znajomych i członków rodziny o referencje. Może ktoś kogo Państwo znają i ufają współpracuje z agentem nieruchomości, którego może Państwu polecić.
3. Jeśli mają Państwo już sprecyzowaną lokalizację, w której chcielibyście zamieszkać, zwiedźcie okolicę w poszukiwaniu banerów promujących nieruchomości .Jeśli zobaczą Państwo baner z tym samym nazwiskiem po raz kolejny, może to wskazywać, że dany agent jest specjalistą w tej lokalizacji i warto z nim nawiązać współpracę. Jeśli myślą Państwo o sprzedaży nieruchomości, polecamy sprawdzać banery w swojej okolicy.
4.  Należy zwrócić uwagę na szkolenia agentów oraz na dośwadczenie biura, które reprezentują.

O co pytać w rozmowie?
1. Jeśli Państwo sprzedają nieruchomość, należy zapytać agenta jak ustala cenę ofertową wystawiając ofertę do sprzedaży. Można poprosić o analizę porównawczą rynku, która zobrazuje wartości rynkowe podobnych nieruchomości w okolicy, które są na sprzedaż lub niedawno zostały sprzedane.
2. Proszę zapytać agenta, jak będzie promował Państwa nieruchomość. Zrozumiałe jest, że szczegóły plan marketingowy agent może przygotować zapoznając się ze szczegółami oferty, jednak jeśli nie potrafi zaproponować żadnej strategii odpowiadając na Państwa pytanie, można rozważyć rozmowy z innymi kandydatami.
3. Należy zapytać agenta jak często należy się spodziewać od niego informacji zwrotnej, jak wypromuje nieruchomość i jakie są tego skutki oraz w jaki sposób będzie o tym Państwa informował. Dzięki temu unikniecie Państwo nierealnych oczekiwań.
4. Proszę zapytać o doświadczenie agenta - jak wielu klientom sprzedającym i kupującym pomógł.
5. Należy zapytać o ukończone kursy i szkolenia. Ustawiczne kształcenie jest dobrym wskaźnikiem motywacji agenta i profesjonalizmu.
6. Proszę zwrócić uwagę na umiejętność słuchania agenta. Czy agent przerywa Państwu w połowie zdania? Nie ma nic gorszego niż oglądanie nieruchomości, którymi nie jest się zainteresowanym, gdyż agent nieruchomości nie słuchał uważnie Państwa kryteriów lub gdy nieruchomość na rynku zbyt długo z powodu błędnie oszacowanej ceny.
7. Należy zapytać o wynagrodzenie agenta – ile wynosi i jakie sposoby płatności,
8. Jeśli są Państwo niezadowoleni z przedstawionych przez agenta planów lub jego sposobu bycia, proponujemy podziękować mu za poświęcony czas i spotkać się z innym agentem nieruchomości. Może to być czasochłonne, ale dobór agenta, który ma reprezentować państwa interesy jest bardzo ważny.

Jak współpracować z agentem nieruchomości?
1. Jeśli Państwo sprzedają nieruchomość, proponujemy stworzyć listę charakterystycznych jej cech świadczących o jej wartości, zwłaszcza tych, które oglądający mogą przeoczyć. Dzięki temu agent będzie mógł korzystać z tych informacji podczas prezentacji nieruchomości i odpowiednio podkreśli jej wartość.
2. Podczas sprzedaży nieruchomości warto porozmawiać ze swoim agentem na temat kosmetycznych zmian poprawiających wygląd, ponieważ Państwa nieruchomość może wymagać zakupu nowego dywanu lub odmalowania ścian.
3. Jeżeli Państwo sprzedają nieruchomość, to należy ją utrzymywać w czystości. Należy pozbyć się pajęczyn, kurzu oraz doprowadzić do błysku łazienkę i kuchnię.
4. Jeśli Państwo poszukują nieruchomości, to zalecamy konkretnie ustalić kryteria nieruchomości, jakiej Państwo poszukują. Proponujemy zrobić listę swoich priorytetów, ponumerowanych od 1 do 10. Zawsze można zmienić wartości na liście, jednak sama lista zasugeruje agentowi na czym Państwu zależy i pozwoli agentowi poszukiwać nieruchomości bardziej efektywnie.

Do przemyślenia.
1. Korzystanie z usług agenta nieruchomości daje silną przewagę na rynku. Mimo, że wielu specjalistów pracuje w określonych godzinach, agent ANWO pracuje w pełnym wymiarze godzin oraz zapewnia swoim klientom pomoc w zakresie swoich usług.
2. Agent nieruchomości jest Państwa doradcą, który został wynajęty, aby pomóc podjąć właściwą decyzję, jednak należy pamiętać, że zawsze ostatnie słowo należy do Państwa.
3. Państwa dom jest prawdopodobnie jedną z największych inwestycji, zatem należy kupować i sprzedawać nieruchomości mądrze.
4. Pomieszczenie biura może wiele powiedzieć o jakości pracujących w nim agentów. Czy jest czyste i dobrze rozplanowane? Czy godziny otwarcia sprawiają, że jest łatwo dostępne? Czy pracownicy są mili i pomocni?
5. Należy pamiętać, że wartości nieruchomości wahają się w zależność od kondycji gospodarki. Agenci ANWO sprzedadzą Państwa nieruchomość w możliwie najlepszej cenie w  jak najktótszym  czasie
Agent miesiąca

imię i nazwisko: ANWO-nieruchomości telefon: +48 602 258 128;