Facebook
Google+
Notes ofert

Aktualności

5 pomocnych porad dla klientów kupujących pierwszy raz nieruchomość

Opublikowano: 2012-04-16 16:00:05
Share |

5 pomocnych porad dla klientów kupujących pierwszy raz nieruchomość

1. Znajdź dobrego doradcę kredytowego
Dobry doradca kredytowy doskonale zna rynek oraz oferty banków, dzięki temu znajdzie dla Ciebie korzystny kredyt. Należy pamiętać, że czasem banki reklamują możliwość 100% finansowania nieruchomości, nie każdy klient może jednak z takiej opcji skorzystać. Najważniejsze jest, aby najpierw sprawdzić swoją zdolność kredytową, by móc ustalić przedział cenowy nieruchomości na jaką można sobie pozwolić.

2. Zastanów się gdzie chcesz mieszkać
Zapoznaj się ze szczegółami kilku lokalizacji, które Cię interesują, takimi jak komunikacja, obecność sklepów, szkoły, przedszkola, ośrodka zdrowia itp. Celem takiej analizy jest nie tylko zawężenie obszaru poszukiwań, ale również ustalenie, czy można sobie pozwolić na mieszkanie w danej lokalizacji (na przykład czasem występują problemy z komunikacją miejską). Celem poszukiwań jest kupno nieruchomości w wybranej przez siebie okolicy.

3. Znajdź agenta nieruchomości specjalizującego się w danej lokalizacji
Pozwoli to zaoszczędzić Twój czas i wysiłek. Po podpisaniu umowy z agentem nieruchomości - zaufaj mu i pozwól wykonać powierzone mu zadanie. Należy docenić wartość agentów, którzy dobrze prosperują na tak wymagającym rynku nieruchomości . Mają zasoby i umiejętności, dzięki którym pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości.

4. Nie obawiaj się nieruchomości, które wymagają remontu.
Sam fakt, że nieruchomość potrzebuje odświeżenia lub drobnego remontu, nie oznacza, że nie należy jej brać pod uwagę. Większość agentów nieruchomości współpracuje ze specjalistycznymi firmami, które pomogą Ci wyremontować lub odświeżyć zakupioną nieruchomość.

5. Bądź przygotowany do kupna
Czasami widzisz, że pierwsza oglądana nieruchomość jest dla Ciebie odpowiednia. Nie dyskwalifikuj jej pamiętając, że dobre transakcje są przeprowadzane szybko.
W poszukiwaniu nieruchomości skorzystaj z narzędzi, jakie ma do zaoferowania Twój agent nieruchomości . W wielu przypadkach agenci nieruchomości mają dostęp do lepszych informacji niż te, które można znaleźć na standardowych portalach internetowych.
Agent miesiąca

imię i nazwisko: ANWO-nieruchomości telefon: +48 602 258 128;